В Голландії будують найбільшу плаваючу сонячну електростанцію, що налаштовується під Сонце

Голландські інженери приступили до будівництва найбільшого в світі архіпелагу островів з фотоелектричних панелей, здатних змінювати своє положення відповідно до руху Сонця.

Як повідомляє нам:   LEU  
Останнім часом все частіше чути заперечення проти створення вітроелектростанцій або сонячних ферм на суші, що спонукало індустрію поновлюваних джерел енергії шукати альтернативні варіанти. Великі плавучі СЕС сьогодні будуються або вже запущені в експлуатацію на водосховищах і озерах у Литві, Таїланді, Китаї, великій Британії, Японії та інших країнах.

В цьому році в рамках нового проекту, який стане найбільшою в світі плавучою сонячною електростанцією з трекерною системою, планується розпочати будівництво 15 сонячних островів в Андейкському водосховищі на півночі Голландії. Надводні фотоелектричні поля, що складаються з 73 500 панелей, будуть здатні повертатися до сонця подібно до того, як це робить соняшник.

Перший етап будівництва включає запуск трьох островів діаметром по 140 метрів кожен і повинен бути завершений до листопада, коли закінчиться міграційний сезон для птахів.

«Ми хотіли б почати раніше, але через екологічні проблеми, пов’язані із сезонними перельотами птахів, в цьому році у на є тільки обмежений період – ці три місяці, в які ми можемо побудувати щось на воді», – говорить Арно ван Друтен, глава компанії-постачальника сонячних панелей Solar Floating.

Очікується, що поряд з другим проектом поблизу Амстердама, в якому будуть задіяні статичні сонячні батареї, компанія PWN, яка володіє землею, де будуть розташовані ферми, буде виробляти достатньо електроенергії для живлення 10 000 домашніх господарств.

За словами розробників, система стеження за сонцем включає в себе три буя прикріплених до якоря за допомогою троса, який повертає і одночасно утримує конструкцію разом. Спеціальний алгоритм автоматично контролює положення площин сонячних панелей і розвертає острів в оптимальне положення по відношенню до сонця.

Іншою особливістю сонячних островів є те, що вони можуть змінювати своє місце розташування в екстремальних погодних умовах, щоб мінімізувати шкоду від них. В ході випробувань було встановлено, що такі конструкції здатні витримувати вітер зі швидкістю до 96 км/год.

«В Андейці дуже важке середовище, – розповідає Ван Друтен. – Тому у нас є функція стеження за сонцем, яка дозволяє генерувати додаткову енергію, і система обліку погодних ризиків, що гарантує, що якщо острів знаходиться під сильним впливом вітрів або штормів, він автоматично переміщується у положення, в якому вони легко переносяться».

Для повного збереження екосистем водосховища його поверхня покрита островами не більше, ніж на половину. Додатковою перевагою плавучих сонячних панелей є те, що вода охолоджує електричні елементи системи.

«На вітрові турбіни чиниться великий тиск з боку екологічних груп, тому альтернативою землі є вода. Але як це впливає на якість води? – говорить Ван Друтен. – Наш дизайн надає мінімальний вплив на екосистему, тому якість води залишається практично незмінною. У той же час, оскільки острів здатний рухатися, у нас немає постійного затіненого ділянки».

Критики плавучих сонячних ферм скаржаться на те, що вони псують вигляд і відбивають світло, яке турбує довколишні населені пункти. Але автори проекту запевняють, що водна поверхня створює ефект розмиття, який здалеку змушує панелі зливатися з оточенням.