В Японії змогли “захопити” в 11 разів більше світла сонячними панелями
Як повідомляє нам: LEU
Революційну технологію створили в Японії: цікавий і корисний ефект, який виник в «сендвічі» з напівпровідника, золотої плівки і наночастинок золота, дозволив вловити більшу частину видимого спектру — в 11 разів більше аналогів.
Про відкриття вчених з Університету Хоккайдо, яке може перевернути сонячну енергетику, розповідає Science Daily.
Як і багато інших дослідників, команда професора Хіроакі Мізави намагалася розробити електрод, який би вловлював частинки світла в широкому спектрі.
Для цього в напівпровідник — плівку з діоксиду титану — додавали наночастинки золота. Однак така поверхня вловлювала світло лише невеликої частини спектру. Тобто перетворювала малу частину енергії світла в електрику.
Тоді Мізава вирішив додати додатковий шар — підкладку з золотої плівки. І ця система, яка вловлює світло між двох шарів, показала виняткову ефективність.
Як пояснює професор, між двома золотими шарами виник ефект плазмонного резонансу, який зробив можливим «захоплення» багаторазово відбитого світла в широкому спектрі.
Такий фотоелектрод зібрав 85% видимого світла — і це в 11 разів більше, ніж у плівки без відбиваючого шару.
Японець також звертає увагу на те, що така плівка хоча і золота, але гранично економічна по відношенню до використовуваних матеріалів: шар із оксиду титану і наночастинок золота товщиною 30 нм, а золотий відбивач під ним — 100 нм.
Про вартість плівки і комерційні перспективи технології даних поки немає.