Interesting

Зниження вартості сонячної енергії призвело до буму в останні роки, коли все більше і більше фотоелектричних панелей з’являються на дахах і у дворі сонячних ферм по всьому світу.

Але що відбувається з усіма цими сонячними батареями протягом декількох десятиліть, коли вони досягли кінця свого життя?

Ідея почалася як жарт над ранковою кавою. “Одного разу, коли ми обговорювали сонячні елементи перовскіту, наш колега Руй Ванг сказав: “Якщо нам потрібна кава, щоб збільшити нашу енергію, то що буде з перовскітами? Чи потрібна їм кава, щоб краще працювати?”, – згадує Jingjing Xue. Дослідницька група професора Ян Янга на кафедрі матеріалознавства і техніки в Лос-Анджелесі.

Сферичний генератор працює за принципом сонячного трекеру, однак відмінність в тому що в центрі поміщена скляна куля, яка працює як фокусуюча лінза. Як заявили винахідники ефективність такого рішення здатна генерувати енергію з ефективністю +57% за умови використання її в гібрідному режимі.

Dutch engineers have begun construction of the world's largest archipelago of photovoltaic panels, able to change their position in accordance with the motion of the sun.

Revolutionary technology was created in Japan: an interesting and useful effect that arose in the "sandwich" of a semiconductor, a golden film and nanoparticles of gold, allowed to capture most of the visible spectrum - 11 times as many analogues.